Katowice, Mikołowska 26 (Pałac Młodzieży), tel.: 691 069 055 - - -  
 
 
 

Studio Aktorskie

Szkoła Aktorska

INTENSYWNY KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PWST :)


Organizujemy INTENSYWNY KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PWST :)

Zajęcia odbywają się w soboty (godz. 11.00-16.30) i niedziele (godz. 10.00-15.30).

  • marzec / kwiecień (4 weekendy) : 10-11 III, 17-18 III, 24-25 III, 7-8 IV.
  • kwiecień / maj (4 weekendy) : 14-15 IV, 21-22 IV, 28-29 IV, 5-6 V.
  • maj / czerwiec (4 weekendy): 12-13 V, 19-20 V, 26-27 V, 2-3 VI.

Koszt 4 weekendów - 650 zł.
Zajęcia prowadzą profesorowie naszej szkoły.
Program obejmuje zajęcia z interpretacji tekstu, elementarnych zadań aktorskich, improwizacji scenicznych, dykcji, tańca, rytmiki, piosenki ludowej, piosenki aktorskiej, pantomimy.

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu - 691 069 055.
Email -
nauka@art-play.art.pl
FB -
https://www.facebook.com/ArtPlay.art/
Zapraszamy :)


REKRUTACJA - ROK SZKOLNY 2017/2018


SPEKTAKL DYPLOMOWY


Za nami premiera spektaklu dyplomowego uczniów Szkoły Aktorskiej
ART-PLAY pt. NOC KUPAŁY w reż. Jana Naturskiego, z muzyką Grzegorza Mazonia i choreografią Tomasza Micha :)
Był to piękny czas. Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie. Było wzruszająco i zabawnie.
Do zobaczenia :)
Danuta i Dorota
(fot. Karolina Klos)


WARSZTATY PRZED KAMERĄ


Zapraszamy serdecznie na SPEKTAKL DYPLOMOWY SZKOŁY AKTORSKIEJ "ART PLAY" pt. "NOC KUPAŁY".
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem telefonu 691 069 055 :)


Dawno, dawno temu na słowiańskiej ziemi, jeszcze przed początkiem naszej historii, normalnym było spotkać rusałkę, kłobuka, czy rozmawiać ze zmarłymi. Duchy zaklęte w dzikich lasach chętnie podchodziły do siedzib ludzkich i mieszały się w sprawy ich mieszkańców. Ludzie z kolei byli wtedy wielkiej wiary, blisko natury i pełni radości z życia. Zdarzało się jednak gdy te dwa światy- ludzki i duchów mieszały się za bardzo, gdy życie i śmierć stały zbyt blisko siebie... Wtedy zmory czyhały na każdym kroku- w polu, wodzie, a nawet w domach, niebezpiecznie wtedy było być nocą w lesie... nawet jeśli noc ta była najkrótszą w roku...

Scenariusz i reżyseria: Jan Naturski
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Wystąpią uczniowe szkoły aktorskiej i studium aktorskiego Art-Play.

Spektakl odbędzie się 10 czerwca 2017 roku o godzinie:
--> 17:00
--> 19:00

WARSZTATY PRZED KAMERĄ


Warsztaty przed kamerą w TVP3 w ramach współpracy Szkoły Aktorskiej ART-PLAY z wydziałem WRiTV w Katowicach pod kierunkiem Dariusza Pawelca :) Zaliczenie na "szóstkę z plusem" :)

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY AKTORSKIEJ ART-PLAY 2017


Dzień Otwarty w Szkole Aktorskiej ART-PLAY dał nam wielką radość i moc energii.
Było wzruszająco i perfekcyjnie.
Dziękujemy Profesorom i Uczniom za ogrom pracy włożony w przygotowanie wszystkich prezentacji.
Jesteście WSPANIALI :) Danuta i Dorota.


SPEKTAKL DYPLOMOWY

Dziękujemy wykładowcom Studia Aktorskiego "Art-Play" Tomaszowi Owczarkowi i Tomaszowi Michowi oraz uczniom II roku za przygotowanie spektaklu dyplomowego "ZBRODNIA I KARA".
Pracowaliście z zaangażowaniem i pasją, na premierze daliście z siebie wszystko :)
Dyrekcja CHCK zaprasza do ponownego zagrania przedstawienia 18.9.2016r.
Już za Wami tęsknimy :)
Danuta i Dorota
(fot. Wiki Kot)


W roku szkolnym 2015/2016 współpracowaliśmy z wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Nasi uczniowie I i II roku brali udział w zajęciach wykładowcy wydziału, Pana Dariusza Pawelca, w ośrodku Telewizji Katowice.
Praca z kamerą była dla uczniów cennym doświadczeniem.


Szkoła Aktorska Art-Play organizuje KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PWST oraz WARSZTATY TEATRALNE od lutego do czerwca 2016 roku. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 691 069 055. Zapraszamy!!!


Huuuurrraaaa! Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w szkole Aktorskiej Art-Play!! Studenci na scenie widowiskowej zaprezentują fragmenty pracy semestralnej: monologi, sceny współczesne, sceny klasyczne, piosenki oraz taniec współczesny. Wszystko to wydarzy się dnia 28 lutego 2016 roku o godz 16:00 , zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury w Chorzowie przy ul Sienkiewicz 3. Wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu 691 069 055.
Nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!


Spektakl muzyczny "W rytmie nocy" - grają nasi uczniowie :)


Wspominając ten piękny udany Artplejowski Dzień Otwarty, ślemy Wam Wszystkim cudne życzenia świąteczne. Wypoczywajcie i do zobaczenia :) :) :)


Stary Rok 2015 pożegnaliśmy super warsztatami aktorskimi z Magdaleną Lamparską - było dużo radości i wzruszeń.


Wrzucamy zdjęcia z sondy ulicznej, którą przeprowadzali nasi studenci II roku pod opieką dziennikarki Polskiego Radia Moniki Krasińskiej.


Styczeń był miesiącem zajęć z kamerą i mikrofonem. Pracowaliśmy ze stylistką, dziennikarką telewizyjną i radiową . Współpracowaliśmy również z wydziałem RTV UŚ w Katowicach w Telewizji Polskiej TVP, rejestrując monodramy pod okiem Profesora Dariusza Pawelca, a wyreżyserowane przez Dorotę Pomykałę. Materiały z warsztatów telewizyjnych już niebawem... A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć szkolnych.


Droga do Bartkowa grupo dyplomowa,
Przeszliście samych siebie, pokora, wielkie skupienie, zawierzenie reżyserowi, wyrazistość, prawda, piękne mądre słowo, Wasza fantastyczna gra, niespotykana już dzisiaj zespołowość. Po prostu magia i jak Wy to mówicie "Siła!". Dostaliśmy wiadomość od Dyrekcji ChCK-u z podziękowaniami za wysoki poziom artystyczny i jak już wiecie zaproszeniem do zagrania kolejnego spektaklu we wrześniu.
Wielkie dzięki! Danuta i Dorota
Fot. Karolina Klos


Wyniki egzaminów do wyższych szkół aktorskich


Z najwyższą radością informujemy, iż w czasie tegorocznych egzaminów do wyższych szkół aktorskich indeksy zdobyło aż 13 naszych absolwentek i absolwentów.

Lista osób przyjętych do wyższych szkół aktorskich


Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Art-Play - 6 czerwca 2015


Serdecznie zapraszamy na przedstawienie "Droga do" - reż. Bartosz Roch Nowicki, Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Art -Play

Spektakl dyplomowy w wykonaniu Studentów II roku Policealnej Szkoły Aktorskiej Art.-Play. Przedstawienie ukazuje mroczną stronę kryjącą się w ludziach, którzy w konsekwencji zmagają się samotnie z własnym sumieniem. Gdzie jest odczuwalna granica w zatracaniu samego siebie? Czy wina musi wymierzać kierunek naszej drogi?

Obsada:
Daria Dobosz, Dominika Hudziec, Maria Husarska, Magdalena Imiełowska, Karina Mularczyk, Karolina Pasiut, Katarzyna Białooka, Julia Kalka, Ewelina Kempkowska, Sara Kloc, Kasandra Salamaga, Kinga Zygmunt, Artur Drewnowski, Dawid Pilszek, Mateusz Romanowski, Patryk Strojewski, Karol Ciecior, Salim Darwish, Mateusz Kolankowski, Krzysztof Legierski, Piotr Zyman

6 czerwca 2015
I pokaz godz. 15:00
II pokaz godz. 18:30

Spektakl dla widzów od 15 roku życia

Wejściówki pod numerem telefonu 691 069 055

adres:
Chorzowskie Centrum Kultury
ul. Sienkiewicza 3, 41-500 Chorzów


Dzień Otwarty - 15 marca 2015


Dnia 15 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Gościnnie w Teatrze Korez przedstawiliśmy widzom fragmenty naszej pracy: wiersze, prozę, sceny klasyczne, sceny współczesne, etiudy pantomimiczne i tańce.


- WIĘCEJ ZDJĘĆ -


Odwiedziny Kamilli Baar - 22 listopada 2014


Dnia 22 listopada 2014 roku odwiedziła nas nasza Absolwentka Kamilla Baar.Spotkanie było pełne wzruszeń a potem autografy i wspólne zdjęcia.
Dużo ciepła i radości.Dziękujemy Kamilla!!!


Dnia 19 pazdziernika 2014 roku gościliśmy w naszej szkole Magdalenę LamparskąPierwsze zajęcia - rok szkolny 2014/2015Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 października 2014


Dnia 4 pazdziernika 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 w odremontowanym budynku Pałacu Młodzieży w Katowicach.Fot. Wiktoria Kot


Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 października 2014


Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w siedzibie Policealnej Szkoły Aktorskiej Art-Play w Katowicach, przy ul.Mikołowskiej 26, dnia 4 pażdziernika. W sobotę zajęcia są od godz.11.00-16.30,w niedzielę od 10.00-15.30

Prosimy odebrać - na swoje nazwisko - plany zajęć, w sobotę o godz.10., w punkcie informacyjnym przy portierni głównej na parterze.

Proszę zabrać strój sportowy oraz przygotować identyfikatory z nazwiskiem i imieniem /należy je mieć na odzieży na wszystkich zajęciach przez cały pażdziernik/.

Za Państwa bagaże nie ponosimy odpowiedzialności.

Na terenie szkoły, na dziedzińcu, na podwórku oraz przed bramą główną obowiązuje zakaz palenia /włącza się alarm i na koszt osoby palącej przyjezdza straż pożarna/.

Jeżeli macie Państwo pytania, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 691 069 055. Do zobaczenia.


Dorota Pomykała zaprasza na Warsztaty Aktorskie od stycznia 2014 roku do Warszawy!!!

Zapraszam na warsztaty aktorskie do Warszawy od stycznia 2014 roku. Prowadzone będą wraz z wykładowcami Szkoły Aktorskiej Art-Play, która działa od 1992 roku w Katowicach.
W czasie warsztatów robimy ćwiczenia, które odblokują Twoje emocje, pozbawią Cię lęku na scenie, odkryją Twoją osobowość, nauczą poprawnej wymowy, utanecznią, umuzykalnią i pomogą w interpretacji tekstu oraz przygotują do egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej.
Pierwsze zajęcia odbędą się 26 stycznia 2014 roku, w Ośrodku Kultury na Woli, przy ul. Obozowej 85. Zapraszam młodzież od 14 lat oraz dorosłych. Zapisy i informacja od dnia 3 stycznia pod numerem tel.691 069 055, mail
nauka@art-play.art.pl.


Dnia 17 marca 2013 roku,odbył się Dzień Otwarty w Szkole Aktorskiej "Art-Play".
Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury uczniowie zaprezentowali fragmenty zajęć scenicznych,muzycznych i ruchowych:
sceny klasyczne i współczesne,interpretacje tekstów,piosenki,etiudy pantomimiczne oraz tańce a także program przygotowany specjalnie dla dzieci"Bajkowy pociąg".


Fot. Wiktoria Kot


GOŚĆ W ART-PLAY

Dnia 3 marca 2013 roku,w Szkole Aktorskiej "Art-Play" gościliśmy Pana Roberta Kozyrę-znanego dziennikarza,krytyka muzycznego,wieloletniego prezesa Radia Zet,zwycięzcę rankingu Gentelman 2012 roku.
Opowiadał o swojej drodze zawodowej,o autoprezentacji w mediach,o polskim show businessie,o światowych wydarzeniach muzycznych i filmowych.
Z dużym zaangażowaniem odpowiadał na nasze pytania.
Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. I tu nasz Gość wykazał się wielką cierpliwością,gdyż do wspólnego fotografowania ustawiła się cała szkoła.

Fot. Wiktoria Kot


STUDIO AKTORSKIE "ART-PLAY" założone w 1992 roku przez Dorotę Pomykałę - aktorkę Starego Teatru w Krakowie i Danutę Owczarek początkowo mieściło się w Bytomiu, następnie w Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego, od 1996 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele od października do połowy czerwca. Zatrudniamy znanych aktorów scen krakowskich i warszawskich, wybitnych twórców pantomimy, artystów tańca współczesnego, ludowego, rytmiki, specjalistów od dykcji, śpiewu, piosenki aktorskiej i ludowej.

Korzystamy z profesjonalnych sal, wyposażonych w lustra i drążki (sala baletowa) scenę z oświetleniem (sala teatralna), sali z pianinem do ćwiczeń wokalnych i sal wykładowych.

Młodzież pracuje w małych grupach, co pozwala pedagogom prowadzącym zajęcia na dobry kontakt z każdym studentem, na kształcenie osobowości, pomoc w rozwoju intelektualnym i w rozwiązywaniu indywidualnych problemów.

Organizujemy kursy przygotowawcze do Szkół Teatralnych, Filmowych i innych Artystycznych, a także do pracy w Radiu i Telewizji, castingi do filmów i reklam, a także współpracujemy z Ośrodkiem Telewizji Polskiej w Katowicach i Katowicką Szkołą Filmową.

Program nauczania obejmuje między innymi:

- warsztaty teatralne,
- zajęcia z elementarnych zadań aktorskich,
- interpretację wiersza i prozy,
- zajęcia z głosu i wymowy,
- improwizację przez ruch,
- estetykę i ekspresję ruchu,
- pantomimę,
- taniec współczesny i ludowy,
- piosenkę aktorską i ludową,
- wykłady z historii teatru, dramatu i sztuki.

 

Zapraszamy młodzież od 15 lat.

...DANE ADRESOWE

ADRES DO KORESPONDENCJI:

Pałac Młodzieży
Policealna Szkoła Aktorska Art - Play
ul. Mikołowska 26
40-066 Katowice

KONTO BANKOWE:Studio Aktorskie Art - PlayStudio Aktorskie Art-Play

ING BANK 16 1050 1230 1000 0002 0009 3920


SZKOŁA AKTORSKA "ART - PLAY" jest 2-letnią Policealną Szkołą Aktorską, działającą na podstawie wpisu zatwierdzonego przez Ministra Kultury. Rekrutacja dokonywana jest w oparciu o złożony komplet dokumentów oraz wpłatę wpisowego oraz czesnego za pierwszy miesiąc nauki - październik.

Szkoła kształci młodzież w zawodzie aktor.

Szkoła realizuje program nauczania według układu semestralnego. Rok szkolny trwa od października do połowy czerwca, dzieli się na dwa semestry: pierwszy zimowy, drugi letni. Podział na semestry określa harmonogram pracy szkoły zatwierdzony przez dyrektora na początku roku szkolnego. Semestr pierwszy kończy egzamin praktyczny z dotychczasowych zajęć wchodzących w program nauczania, nagrywany na wideo. Po drugim semestrze odbywa się egzamin praktyczny zaliczający pierwszy rok nauki.

Uczeń, który zakończył czwarty semestr, zaliczył wszystkie przedmioty i zdał egzamin końcowy w formie spektaklu dyplomowego, otrzymuje dyplom ukończenia szkoły.

Szkoła uczy i kształci w systemie zaocznym (każda sobota i niedziela). Program szkoły obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne:

Zajęcia praktyczne:

- interpretacja tekstu,
- etiudy i zadania aktorskie,
- warsztaty teatralne,
- scenki, technika gry,
- dykcja,
- praca z kamerą i mikrofonem,
- praca nad rolą,
- zajęcia z castingu,
- impostacja głosu,
- piosenka aktorska i ludowa,
- pantomima,
- taniec współczesny,
- taniec ludowy,
- taniec charakterystyczny,
- estetyka i ekspresja ruchu,
- autoprezentacja w mediach

Zajęcia teoretyczne

- wykłady z historii teatru i dramatu,
- podstawy dziennikarstwa telewizyjnego

Zatrudniamy znanych aktorów scen krakowskich i warszawskich, wybitnych twórców pantomimy, artystów od tańca i ruchu, specjalistów od dykcji, śpiewu, piosenki aktorskiej.

Korzystamy z profesjonalnych sal, wyposażonych w lustra i drążki (sala baletowa), scenę z oświetleniem (sala teatralna), sali z pianinem do ćwiczeń wokalnych i sal wykładowych. Młodzież pracuje w małych grupach.

Ukończenie Policealnej Szkoły Aktorskiej "Art - Play" upoważnia do zdawania egzaminu eksternistycznego dla aktorów przed komisją ZASP.

patrz Studio Aktorskie

DANE ADRESOWE

ADRES DO KORESPONDENCJI:

Pałac Młodzieży
Policealna Szkoła Aktorska Art - Play
ul. Mikołowska 26
40-066 Katowice

KONTO BANKOWE:

Studio Aktorskie Art - PlayStudio Aktorskie Art-Play

ING BANK 16 1050 1230 1000 0002 0009 3920