Aktualności z Facebooka


TRWA REKRUTACJA na rok szkolny 2021/2022

do Studia Aktorskiego ART-PLAY

DOROTY POMYKAŁY i DANUTY SCHLETTE w Katowicach

do 2-letniego Studia Aktorskiego Art-Play dla dorosłych (od 18 lat) oraz do Studia Aktorskiego dla młodzieży (15-18 lat)

Do 15 lipca zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej

Chcesz się nauczyć aktorstwa i poznać ciekawych ludzi z pasją? Chcesz się przygotować na egzamin do szkół teatralnych? Nasza szkoła jest dla Ciebie.

Ogłaszamy nabór na rok szkolny 2021/2022

Szczegółowe informacje:

Telefon:

691 069 055

Email: nauka@art-play.art.pl, oraz danutaanna.owczarek@gmail.com

Strona internetowa:

www.art-play.art.pl

Fanpage na Facebooku:

Art-Play


Za nami spektakl dyplomowy "Trzecia fala" Studentów II roku Studia Aktorskiego Art-Play w reżyserii Jana Naturskiego, dedykowany zmarłemu 1 czerwca 2021 r. naszemu Profesorowi Zbigniewowi Skorkowi. To był ważny spektakl w kontekście epidemii, jakże aktualny, piękny i wzruszający, który w każdym z nas coś poruszył.

Kochani Studenci, zagraliście przepięknie.

Dziękujemy Wam za dwa lata edukacji: Magda Bajor, Alina Cichocka, Angelina Janus, Marta Jasek, Aldona Karska, Daria Lisowsa, Edyta Listek, Zuzanna Łakwa, Mateusz Segieta, Klaudia Sojka, Katarzyna Wąs. Jan Naturski za scenariusz i reżyserię - dziękujemy. Życzymy Wam spełnień moc i wielu artystycznych działań :)

POWODZENIA

Danuta i Dorota

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU


Zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021

Wspominamy nasze egzaminy i planujemy wakacje :)

Dziękujemy Profesorom i Studentom, że daliście radę w taaaaak truuuuudnym covidowym czasie rozwijać się i czerpać z tego radość :)

Odpoczywajcie bezpiecznie, kolorowego lata i do zobaczenia.

Danuta i DorotaSpektakl dyplomowy "Babiniec" zagrany w czasach COVID !!! Udało się !!! Studenci pokazali swój sceniczny warsztat i zagrali na pełnej petardzie!!! Dziękujemy Wam. Dziękujemy Twórcom spektaklu, że w tak trudnych czasach doprowadzili naszych Studentów do premiery. Tomasz Owczarek i Tomasz Mich jesteście Najlepsi!!! Dziękujemy Dyrekcji CHCK za wspaniałą scenę, Krzysiowi, Kamilowi, Wojtkowi, Maćkowi za oprawę techniczną oraz Szanownym Widzom, że byliście z nami. Paweł Mikołajczyk dziękujemy za fotki. Kochani Studenci, życzymy Wam pięknych, artystycznych spełnień.

Danuta i Dorota


BABINIEC - już po premierze :)

Temat niełatwy - kobiece więzienie. Łatwo przejść po wierzchu i minąć się z prawdą, więc wyzwanie duże, mimo, że się obejrzało filmy dokumentalne, przeczytało artykuły i książki. Po premierze dużo ciepłych słów, ale jedna recenzja niezwykle ważna:

"Wzruszyłam się do łez ponieważ temat nie jest mi obcy. Pracowałyśmy (...) w szpitalu więziennym, a ja ładnych parę lat z kobietami, które dużo gorzej znoszą izolację. I trochę czuję się jako znawca tematu. Wyrazy uznania dla twórców i tych młodych aktorów i aż wolę nie myśleć skąd tak doskonale znają temat... (...) pewne szczegóły powaliły mnie na kolana. Poza prawdziwym więzieniem w żadnym filmie ani sztuce tego nie widziałam. Jestem wielką szczęściarą, że na swojej drodze spotkałam tak cudownych, wielkich ludzi".

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc przy realizacji spektaklu. Tomasz Mich za przygotowanie choreografii i wspólną reżyserię. Dyrekcji Studia Aktorskiego ART-PLAY Dorota Pomykała i Danuta Schlette. Dyrekcji Chorzowskie Centrum Kultury. Chłopakom z obsługi sceny: Wojciech Nos (inspicjent), Krzysztof Świniarski (akustyk), Kamil Awdzik Rogański (oświetleniowiec). I wszystkim wspaniałym młodym aktorom: Agnieszka Goździewicz, Weronika Manowska, Natalia Dąbrowska, Adrianna Helena Mrowiec, Jagoda Surzycka, Sandra Boryczka, Sylwia Majewska, Jeanette Joschko, Ania Wlisłocka, Klaudia Pres, Paulina Bąk, Marek Żurek, Karolina Bogus, Mateusz Kurcius, Julia Sierakowska, Artur Szczepański. Oby to był dla Was początek pięknej przygody :)

Tomasz Owczarek


"Babiniec" to spektakl dyplomowy studentów Studia Aktorskiego ART-PLAY Doroty Pomykały i Danuty Schlette w Katowicach. Reżyserii podjął się Tomasz Mich (reżyseria i choreografia) i Tomasz Owczarek (reżyseria i scenariusz).

Pierwsza scena ma miejsce w teatrze. Trwa spektakl taneczny. Na scenie, po finalnym układzie policja aresztuje tancerkę Elenę, która jest kompletnie zaskoczona: "Ale ja to zrobiłam w afekcie. Ja nie wiedziałam, że wy mnie znajdziecie. Dlaczego to się stało tak szybko!". Niedługo potem dziewczynę czeka proces i trafia do zakładu karnego, gdzie już na wstępie widzi, że nie będzie miała tu łatwo. Czy uda jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości?

Jest to historia kobiet, które są osadzone w zakładzie karnym na tak zwanym "Babińcu". Są skazane za różne przestępstwa, jedne działały w afekcie, inne z premedytacją. Są zupełnie inne, mają różne życiorysy, pochodzą z różnych domów, odebrały różną edukację. Jedna z osadzonych stwierdza: "na wolności nigdy byśmy się nie spotkały". Druga szybko dodaje: "Byle do przodu. Jedziemy na tym samym wózku".

ZAPRASZAMY dnia 16 sierpnia na godz.15.30 i 19.00

Zaproszenia można rezerwować pod numerem 691 069 055.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 lat.

UWAGA !!! : w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 każdy widz będzie zobowiązany do zaakceptowania regulaminu wydarzenia oraz uzupełnienia i podpisania oświadczenia przed wejściem na teren Chorzowskiego Centrum Kultury.

DRODZY WIDZOWIE :) Na spektakl zabierzcie, proszę, maseczki oraz uzupełnione i podpisane oświadczenie. Można je pobrać na w/w stronie lub proszę zabrać swój długopis i można podpisać na miejscu, przed spektaklem :) Dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo :)

POBIERZ OŚWIADCZENIE
RUSZYŁA REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

do Studia Aktorskiego ART-PLAY
DOROTY POMYKAŁY i DANUTY SCHLETTE w Katowicach


Chcesz się nauczyć aktorstwa i poznać ciekawych ludzi z pasją? Chcesz się przygotować na egzamin do szkół teatralnych? Nasza szkoła jest dla Ciebie.

Ogłaszamy nabór na rok szkolny 2020/2021

Szczegółowe informacje:
Telefon: 691 069 055
Email: nauka@art-play.art.pl oraz danutaanna.owczarek@gmail.com
Strona internetowa:

Fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/ArtPlay.artKURS AKTORSKI w STUDIU AKTORSKIM ART-PLAY DOROTY POMYKAŁY od 6 czerwca 2020 r.

Organizujemy INTENSYWNY KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PAŃSTWOWYCH WYŻSZYCH SZKÓŁ TEATRALNYCH :)

Zajęcia odbywają się w Pałacu Młodzieży w Katowicach w soboty (godz. 11.00-16.30) i niedziele (godz. 10.00-15.30).

* czerwiec (6-7,13-14, 20-21, 27-28)

* lipiec (4-5, 11-12, 18-19, 25-26)

* sierpień (1-2, 8-9, 15-16, 22-23)

Koszt 4 weekendów - 680 zł.
Zajęcia prowadzą profesorowie naszej szkoły.
Program obejmuje zajęcia z interpretacji tekstu, elementarnych zadań aktorskich, improwizacji scenicznych, dykcji, tańca, rytmiki, piosenki ludowej, piosenki aktorskiej, pantomimy.
Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 691 069 055.
Email: nauka@art-play.art.pl oraz danutaanna.owczarek@gmail.com
ZapraszamyDrodzy Uczniowie.

Zgodnie z zaleceniami Rządu, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji Narodowej a także Dyrekcji Pałacu Młodzieży oraz dbając o nasze wspólne dobro informujemy, że zajęcia w Studiu Aktorskim Art-Play w najbliższy weekend 14-15 marca i 21-22 marca są odwołane.

O wznowieniu zajęć poinformujemy w pózniejszym terminie a zajęcia, które nie odbędą się zostaną odrobione.

Życzymy Wam dużo zdrowia i do zobaczenia.KURS AKTORSKI
Organizujemy INTENSYWNY KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PAŃSTWOWYCH WYŻSZYCH SZKÓŁ TEATRALNYCH :)
Zajęcia odbywają się w soboty (godz. 11.00-16.30) i niedziele (godz. 10.00-15.30).

* marzec (4 weekendy) : 7-8 III, 14-15 III, 21-22 III, 28-29 III.
* kwiecień / maj (4 weekendy) : 4-5 IV, 18-19 IV, 25-26 IV, 2-3 V.
* maj (4 weekendy): 9-10 V, 16-17 V, 23-24 V, 30-31 V.

Koszt 4 weekendów - 680 zł.
Zajęcia prowadzą profesorzy naszej szkoły.
Program obejmuje zajęcia z interpretacji tekstu, elementarnych zadań aktorskich, improwizacji scenicznych, dykcji, tańca, rytmiki, piosenki ludowej, piosenki aktorskiej, pantomimy.
Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 691 069 055.
Email nauka@art-play.art.pl, oraz danutaanna.owczarek@gmail.com.
TO BYŁ CUDOWNY CZAS

DZIĘKUJEMY : Profesorom za przygotowanie przepięknego programu na Dzień Otwarty Studia Aktorskiego Art-Play, Uczniom za pozytywną energię, profesjonalizm, oraz pomoc w rozprowadzeniu Wejściówek-Cegiełek, Publiczności, Przyjaciołom i Rodzinom za zakupione Wejściówki i wypełnienie puszek dla Franka Surdela. Uzbieraliśmy 6045,35 zł. Dziękujemy Uczniom II roku za wcześniejsze zebranie kwoty 438 zł do puszek w zbiórce ulicznej. Każda zebrana kwota zbliża Frania do celu. Po Dniu Otwartym Mama naszej Uczennicy Natalii zadeklarowała, że w zaprzyjaznionych biurach podatkowych poda nr KRS do wpłat 1 % podatku dla Franka. I już została wpłacona pierwsza kwota w wysokości 152 zł. Tak pięknie to działa !!! A to nasze pierwsze zdjęcia z Dnia Otwartego. Czekamy na kolejne zdjęcia.
fot. Paweł MikołajczykWCZEŚNIEJSZE INFORMACJE